Każdy kto rozważa zakup lub budowę
domu swoich marzeń musi odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań dotyczących lokalizacji, formy i bryły budynku, materiałów, z których będzie wykonany budynek, jego funkcjonalności i całościowych kosztów inwestycji.
Decydując się na zamieszkanie na Osiedlu Stary Sad, możecie skorzystać z naszej wiedzy i standardów budownictwa pasywnego, dzięki którym odpowiedź na pięć wyżej wymienionych pytań jest oparta na wiarygodnych informacjach, a nie tylko na przekazie marketingowym.
Lokalizacja
Osiedle jest zlokalizowane w zielonej części Opola:
- z bezpośrednim dostępem do ul. Krzanowickiej, która jest drogą lokalną, asfaltową, wyposażoną w chodniki i w znacznej części oświetloną,
- przy osiedlu znajduje się przystanek MZK,
- do szkoły, przedszkola, sklepu spożywczego i ośrodka zdrowia jest mniej niż 1000 m,
- do centrum handlowego w Czarnowąsach jest około 1 500 m,
- do szkoły w Czarnowąsach prowadzi chodnik i droga rowerowa,
- z osiedla można wyjechać w trzech kierunkach, ul. Krzanowicką w stronę Czarnowąsów, ul. Krzanowicką w stronę Zawady i ul. Mikołaja w stronę Wróblina.
Architektura, bryła budynku
Nasze budynki są zaprojektowane z myślą o energooszczędności, zatem ich forma została uproszczona, aby ograniczyć powierzchnię zewnętrznych ścian budynku w stosunku do kubatury domu. Dlatego świadomie zrezygnowaliśmy z lukarn, jaskółek poddasza użytkowego, kolumn i balkonów. Wszystkie te wymienione elementy mogą być w przyszłości źródłem problemów i zwiększają konsumpcję energii przez budynek. Zdecydowaliśmy się również na zabudowę dwulokalową nie tylko z powodu oszczędności miejsca na działce, ale również dlatego, że bliźniaki są
cieplejsze w stosunku do domów jednorodzinnych:
sąsiedzi ogrzewają się nawzajem, tracąc dzięki temu mniej energii.
Materiały, z których wykonany jest budynek
Każdy producent materiałów budowlanych przekonuje, że jego technologia jest najlepsza i bezkonkurencyjna. Tak naprawdę nie ma
idealnych materiałów i idealnej metody budowania – wszystko zależy od projektu i jakości wykonania. Można zbudować ciepły dom z betonu i zimny z drewna. Problem – jak zawsze – tkwi w szczegółach. Dlatego naszym generalnym wykonawcą jest firma WOLF System z Siemianowic Śląskich, która należy do europejskiego koncernu budowlanego WOLF, budującego domy od ponad 50 lat.
30-letnia gwarancja na konstrukcję budynku jest potwierdzona czasem istnienia firmy i liczbą wybudowanych obiektów. Zastosowana technologia budowy z prefabrykowanych ciężkich ścian szkieletowych gwarantuje jakość, trwałość i komfort.
Funkcjonalność domu
Funkcjonalność – rozumiana jako liczba funkcji ułatwiających użytkowanie domu – została oparta na czterech podstawowych warunkach, określanych przez nas jako
domy 4.0.
Nasze
domy 4.0 spełniają następujące warunki:
1.
Zero kosztów za zużycie energii na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.
2.
Zero kominów.
3.
Zero skosów.
4.
Zero problemów eksploatacyjnych ze względu na długoletnie gwarancje udzielane przez sprawdzonych producentów.
Oferowane przez nas domy spełniają powyższe warunki, a dodatkowe funkcjonalności wynikają z indywidualnych preferencji naszych klientów.
Koszty
Każdy, kto próbuje porównać kilka ofert na rynku mieszkaniowym, zawsze stoi przed problemem, jak doprowadzić oferowane ceny do wspólnego mianownika, aby porównywać przysłowiowe jabłka z jabłkami, a gruszki z gruszkami. Po uporaniu się z tym problemem zapominamy często, że na koszt inwestycji nie wpływa tylko cena, za jaką nabywamy mieszkanie czy dom, ale również koszty eksploatacji, tj. koszty energii i napraw w całym okresie użytkowania.
Rzeczywisty koszt inwestycji zawsze składa się z następujących elementów:
cena zakupu + koszt odsetek od kredytu + koszt eksploatacji, w tym koszt zużytej energii i napraw.
Na koszt zakupu mamy wpływ poprzez wybór odpowiedniej oferty.
Na koszt odsetek mamy ograniczony wpływ: możemy wybrać dogodny dla nas bank, ale jakie odsetki zapłacimy w przyszłości, tego po prostu nie wiemy.
Rozwiązanie tego problemu jest tylko jedno – budowa
domu energooszczędnego, który będzie bilansował się energetycznie, czyli zużywał tyle energii na ogrzewanie, chłodzenie i oświetlenie, ile sam jest wstanie wyprodukować.
Nie możemy przewidzieć cen energii, ale jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed ich zmianami. Możemy to zrobić, minimalizując zużycie energii dzięki odpowiedniej konstrukcji budynku, a zarazem produkując ją na swoje cele ze źródeł odnawialnych. Zawsze najtańszą formą energii jest energia niezużyta – za nią nie zapłacimy nigdy.
Płacąc dzisiaj za mieszkanie na osiedlu Stary Sad, nie musimy się martwić cenami energii w okresie najbliższych 20-30 lat.
Strona internetowa inwestycji:
https://stary-sad.pl